Na początek. I dobry koniec

Zapewne trafiłeś tutaj, bo szukasz informacji o raku jądra, nowotworze złośliwym, chemioterapii, operacji, skutkach ubocznych, przerzutach, badaniach.

Dobrze trafiłeś.

Ale zanim poczytasz więcej, 10 krótkich rad, które pozwolą Ci znieść wszystko dużo lepiej.

Oczywiście, jeśli podejrzewasz, że masz nowotwór jądra albo masz go zdiagnozowanego. Bo jeśli szukasz informacji profilaktycznie, to musisz pamiętać o jednym – jakie są objawy, jak się badać i jak reagować.

I pamiętaj ponad wszystko – rak jądra, jeśli szybko wykryty,  jest w zdecydowanej większości przypadków w 100% wyleczalny. Rak jądra i jego leczenie jest w pełni skuteczne, jeśli nowotwór będzie wykryty szybko.

Twój dekalog:

Po pierwsze – nie martw się. Wszystko będzie dobrze. Nawet jak przez chwilę będzie źle. Musi być dobrze.

Po drugie – wyjdziesz z tego. Ja wyszedłem. Wyjdziesz i będziesz się z tego śmiał.

Po trzecie – trzymaj się, bo jeśli masz raka to przez dłuższą chwilę nie będzie różowo. Ale potem będzie.

Po czwarte – brak jednego jądra, które traci się w walce z rakiem, to nic strasznego. Będziesz mógł mieć dzieci. Chyba, że już ich masz i tak za dużo.

Po piąte – walcz z biurokracją, kolejkami, czasem, bólem, strachem, zniechęceniem z uśmiechem i dystansem. To naprawdę pomaga.

Po szóste – pamiętaj, że masz wokół siebie ludzi, którzy chcą Ci pomóc. Ale mimo wszystko nie jesteś w centrum świata. Świat się nie zatrzymał przez Twoją chorobę. Są inni, którzy mają swoje problemy, często tak samo okropne albo gorsze.

Po siódme – chemioterapia nie jest najlepszą rzeczą pod słońcem. Zabija też zdrowe komórki. Powoduje nudności i bezsenność. Ale zabija komórki rakowe. A za to ją trzeba szanować.

Po ósme – bądź uparty i nie daj się zepchnąć w kąt. To nie znaczy, że masz krzyczeć na korytarzach szpitala na lekarzy. To znaczy, że musisz uparcie dążyć do wyzdrowienia.

Po dziewiąte – będziesz osłabiony, nie będziesz mógł pracować. Wykorzystaj ten czas dla rodziny. I pamiętaj, że ona będzie z Tobą, choć dla niej też nie będzie to łatwe.

Po dziesiąte – ostatnie – nigdy nie trać nadziei, że za chwilę będzie po wszystkim. I szanuj tych, co mają gorzej od Ciebie.

Pamiętaj – rak jądra jest w zdecydowanej większości przypadków w 100% wyleczalny. Musisz tylko być szybszy od skurwiela i to Ty, chłopaku, masz złapać go za jego smutne jaja.

 

 【ポイント10倍 ?8/28 9:59】ユニアス ユニットデスク UT-91-L77UA ティーブラウン/アンバーブラウン【イトーキ】【2017年】【学習机】【子供部屋】
高濃度水素風呂生成器
アコーデオンドア!トーソー アコーデオンドア クローザ エクセル TD-5042〜TD-5047 セレクト
【ポイント10倍】 オーツカ光学 (OOTSUKA) LED照明拡大鏡・調光なし SKKL-B ラウンド4倍
★高周波電磁波シールドパジャマ★サイズ:L SAR270D 電磁波/電磁波対策/電磁波カット/電磁波防止/電磁波過敏症
ビニールカーテン 0.5mm厚 幅1.8x高5m 透明 防炎電 日中製作所 HE-050B-21 (03087170-001) ★税抜5000円以上で送料無料★ 激安祭
【今月限定/ポイント2倍】AKSA05066JX東芝 業務用エアコンスーパーパワーエコゴールド壁掛形 2馬力 シングル標準省エネ 単相200V ワイヤレスAKSA05066JXが激安
宗派用仏具付ミニ仏壇 16号こころ:黒塗り 陶器仏具セット&日蓮宗用ご本尊掛軸(軸1幅)【国産品/小型仏壇/上置型/送料無料】【smtb-TK】p017e06a-1
机 北欧 高級 幅150 つくえ デスク 4?6人用 (幅150) テーブル Salomone 4?6人掛け サロモーネ 新生活応援 木製テーブル 食卓テーブル アンティーク調 ヨーロッパ家具 リビン
(業務用100セット) ショーワ 組立グリップ 370 L ×100セット【ポイント10倍】